A tým Jankov – FK Týnec nad Sázavou 2 : 4

JANKOV – TÝNEC NAD SÁZAVOU 2:4

Od začátku se začal hrát velmi otevřený a útočný fotbal. Domácí podnikali rychlé a přímočaré útoky, hosté nejvíce hrozili ze standardních situací. První rozvlnil síť Horčička, který využil zaváhání týnecké obrany s brankářem. Ve 20. minutě trefil domácí Ždych z přímého kopu břevno a z dorážky zamířil Uhliar do náruče Vašáka. Následovaly neproměněné šance Horčičky a Uhliara, kteří byli tváří v tvář brankáři hostů. Na druhé se několikrát zaskvěl Nerad bravurními zákroky po hlavičkách hostů, až na hlavičku D. Kopty nestačil.

I ve druhém poločase pokračoval útočný fotbal. Horčička opět ztroskotal na Vašákovi, přesto v 66. minutě naklonil misku vah na stranu domácích Hameršmíd. Poté však již skórovali pouze Týnečtí. Nejprve se prosadil Stejskal, následně prvním dotekem s míčem střídající Horký, aby vzápětí připravil gól pro Haška, který uzavřel skóre na 2:4.

„Hrál se oboustranně kombinační a útočný fotbal. My jsme doplatili na největší slabost z posledních utkání, a to neproměňování stoprocentních šancí. Hosté byli v tomto ohledu šikovnější, a proto vyhráli,“ poznamenal k zápasu stratég Jankova Stanislav Brabenec.

„Ve vyrovnaném zápase měli víc šancí asi domácí, u kterých nám dělal v první půli velké problémy Horčička. Naštěstí jsme v závěru šance proměnili, když žolík Kuba Horký prvním dotekem dal gól a vzápětí přihrál na čtvrtý. Proto si vezeme domů všechny body. Kluky chválím, bojovali, jezdili, běhali, měli víc míč na kopačkách a nebyl, nikdo, kdo by zápas odflákl,“ radoval se po derby kouč Týnce Radek Skála.

Branky: 11. Horčička, 66. Hameršmíd – 38. D. Kopta, 70. Stejskal, 78. Horký, 80. Hašek. Rozhodčí: Laštovička. ŽK: 1:3. Diváci: 111. Poločas: 1:1.

Jankov: F. Nerad – Peroutka, Hameršmíd, Balík, Kolář – Ždych (62. Šimánek, 82. Mrázek), Vrzal, Říha, Skála – Uhliar, Horčička.

Týnec: Vašák – Orsák (84. Petrášek), J. Vavrek (46. Radačovský), Mach, Vosička – Hašek, D. Kopta, Stejskal, F. Kopta – Víšek, Novák (76. Horký).