A tým FK Týnec n/S – Kondrac 2:0

Týnec předčil Kondrac

Týnec nad Sázavou – Fotbalové derby v I. B třídě rozhodl v poslední čtvrthodině pro sebe Týnec nad Sázavou, Kondrac tak vyšla naprázdno.

TÝNEC NAD SÁZAVOU – KONDRAC 2:0

Ve vyrovnaném prvním poločase měl největší šanci ve 25. minutě Horký, který ale po uvolnění Radačovským ztroskotal po sóle na zkušeném brankáři Kondrace Kňazíkovi. Hosté byli nebezpeční po standardních situacích, ale gólově se také neprosadili.

V úvodu druhého poločasu nastala kuriózní situace, když střet Šejstala s brankářem Kňazíkem nejprve ohodnotil rozhodčí Koleček jako penaltový, aby vzápětí po konzultaci s asistentem, penaltu odvolal a kopal se faul na brankáře Kondrace. Okolo 70 minuty měl dvě velké příležitosti hostující, velice aktivní Pavlíček, ale dvakrát ho vychytal brankář Dvořák. A tak udeřilo na druhé straně. V 76. minutě se zapomněl na hrotu stoper D. Kopta, který po kolmici Kavoně obešel i brankáře Kňazíka a dostal Týnec do vedení. To navýšil v 86. minutě Šejstal, který po přihrávce Kavoně poslal míč podél gólmana do sítě. V závěru se hosté snažili o zkorigování výsledku, což se jim ale nepovedlo.

„Z naší strany nebylo vše ideální, ale utkání jsme ve druhé půli po zlepšené hře zvládli. První důležitý gól vstřelil starý pes David Kopta, který se nemohl dívat na nemohoucnost útočníků a vysunul se na hrot. Hosté byli také nebezpeční a vytvořili si šance po našich zbytečných chybách, ale ty zlikvidoval výborný Denis Dvořák,“ radoval se po derby kormidelník Týnce Miroslav Bubeník.

„Hrál se vyrovnaný zápas plný zahozených šancí, jen se čekalo, kdo vstřelí první gól, ten bohužel dali domácí. V závěru utkání jsme se snažili vyrovnat, otevřeli obranu a soupeř nás potrestal druhým gólem. I přes prohru musím kluky pochválit, že zápas odmakali. Jediný, kdo mě naštval byl Pohorský, který mi slíbil, že na zápas přijde a nepřišel,“ zlobil se po zápase hrající kouč Kondrace Václav Skiba.

Branky: 76. D. Kopta, 86. Šejstal. Rozhodčí: Koleček. ŽK: 3:2. Diváci: 70. Poločas: 0:0.

Týnec nad Sázavou: Dvořák – Klubal, D. Kopta, F. Kopta, J. Stibůrek – Petrášek (89. Vosička), Stejskal, Radačovský (87. Havelka), Kavoň – Šejstal, Horký (70. Štamberský).

Kondrac: Kňazík – Vokál, Budil, Sedláček, Tichý – Kubát, Müller, Procházka, Rakáš (80. R. Kašpar) – Skiba, Pavlíček.