SOKOL PŘESTAVLKY – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU 0:1

Se sestupujícím týmem z Přestavlk odehrálo A mužstvo v pozměněné a o několik hráčů slabší sestavě poslední utkání letošního soutěžního ročníku. Příležitost tak dostali opět dorostenci a rekonvalescenti, kteří se plně připravují na další fotbalovou sezonu. Styl hry domácích našim tradičně nesvědčil, navíc na menším hřišti soupeř v prvním poločase poměrně dobře a vysoko napadal, a tak bylo méně času na klidnou rozehrávku od zadních řad. Hrála se vyrovnaná hra. Týnecké útočné akce, které vycházely především z postupné kombinace, často končily kolem hranice vápna, ale několik z nich se podařilo i zakončit střelou. Domácí se naopak tlačili na branku po dlouhých pasech a několik nebezpečných situací vzniklo po naší nedůsledné rozehrávce v obraně, ale všechny se podařilo zlikvidovat. Skóre se měnilo pár minut před přestávkou, kdy byl Jordan faulován v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Laurich.

Ve druhém poločase domácím docházel dech, přestali napadat a navíc propadali i ve hře do zadu, a tak byla k vidění série týneckých pokusů o vstřelení další branky. Ty se dostávali na dostřele jako kombinací po zemi, tak vzduchem, ale chybělo přesné finále. Střely končily buď mimo tyče nebo útočníci zakončili v těžších pozicích blízko brankaře, který díky svým fyzickým parametrům několik šancí pochytal. Protože se již nikdo z hráčů střelecky neprosadil, skončilo utkání těsným výsledkem 0:1.

Sestava: J. Oršl – M. Štamberský, J. Linhart, O. Vašák, Š. Petrášek – R. Kavoň, M. Gecov, T. Nikrmajer – J. Vican, K. Laurich, J. Jordan

Branky: K. Laurich (40. min. – pen)

A mužstvo zakončilo sezonu 2023/2024 vítězstvím a pojistilo si tím konečné 3. místo v soutěži. Po vydařeném podzimu se dalo hovořit o vyšších ambicích. První trhliny však „plán“ dostal již v zimní přípravě, ve které mužstvo kvůli zranění přišlo na delší dobu až o 7 hráčů. To ovlivnilo nejen podobu celé přípravy, ale také celou jarní část sezony, kdy bylo náročnější vždy poskládat silnou sestavu. Na druhou stranu se do kádru podařilo zapracovat dorostence, kteří se ukázali ve velmi dobrém světle. A tak nyní může A mužstvo s optimismem vyhlížet nový soutěžní ročník, do kterého se zapojí již téměř všichni hráči, a to včetně objevených mladých nadějí.