A tým Sokol Maršovice – FK Týnec n/S 2:3

MARŠOVICE – TÝNEC NAD SÁZAVOU 2:3

Z počátku zápasu měli více ze hry hosté a v 7. minutě zakončil jejich pohlednou akci po levé straně Nikrmajer střelou nad a o chvíli později mířil stejný hráč vedle levé tyče domácí branky. První šanci Maršovic měl ve 14. minutě Břicháček, který se prosadil po pravé straně, ale hostující gólman ho vychytal. Domácí přesto dostal do vedení Dvořák, který se probil přes týneckého obránce a podél vyběhnuvšího Koukola poslal míč za jeho záda – 1:0. Ve 24. minutě nevyužil velkou šanci Žížala, když do vysokého centru M. Haška šel nepochopitelně nohou a branku Týnce minul. Ve 33. minutě podnikli hosté bleskovou kombinaci středem hřiště, na jejímž konci byl Skalický – 1:1. Za dvě minuty si však vzali domácí vedení zpátky, když gólman Koukol fauloval pronikajícího Žížalu a s nařízenou penaltou si poradil Orsák – 2:1. Ve 44. minutě vybojoval míč na levé straně Dvořák, ale Žížala neobul v derby střelecké kopačky a v další šanci opět neuspěl.

Ve 49. minutě chyboval zbytečnou zpětnou přihrávkou Laurich, ale týnečtí přečíslení nezužitkovali. V 61. minutě se prosadil středem hřiště Skalický, ale po jeho přihrávce neměl Petrášek seštelovaná miřidla. V 65. minutě střílel po akci M. Haška a Žížaly Laurich, ale míč, zblokovaný týneckým gólmanem, vykopl jeho spoluhráč z brankové čáry. V 78. minutě napřáhl ze 30-ti metrů Zavadil, ale jeho střela se mezi tyče hostující branky nevešla. V 83. minutě nechala domácí obrana zpracovat míč Krejčího, který z hranice penalty srovnal stav zápasu na 2:2. Jak se dá prohrát zápas předvedli Maršovičtí v první minutě nastavení, když se při jejich naprostém nedůrazu ve vlastním pokutovém území dostal odražený míč k Vavrekovi, který ho propasíroval za záda Kočího – 2:3.

Za výkon ve druhé pětačtyřicetiminutovce by se měli domácí hráči svým fanouškům omluvit, protože jejich hra v této fázi zápasu a především v poslední desetiminutovce, neměla parametry ani III. třídy, když se nechali naprosto zbytečně obrat alespoň o remízu.

Branky: 16. L. Dvořák, 34. (P) R. Orsák – 32. M. Skalický, 82. M. Krejčí, 90. J. Vavrek. Rozhodčí: Švejda. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 2:1.
Maršovice: Kočí – Řezníček (82. Bláža), M. Hašek, Zavadil, Bartoš, R. Hašek, Laurich (80. Skála), Orsák, Břicháček (78. Kopka), Žížala, Dvořák.
Týnec: Koukol (46. Dvořák) – Petrášek (68. Vavrek), Štambeský, Stibůrek, Kopka, Horký, Nikrmajer, Kavoň, Skalický, Unger (57. Krejčí), Povolný.