A tým Slavia Jesenice – FK Týnec n/S 8:0

Týnec schytal osmigólový debakl

Jesenice – S další ostudou a s debaklem odjeli týnečtí „fotbalisté“ v I. B třídě z Jesenice, která do té doby jen dvakrát ze sedmi pokusů vyhrála.

včera 01:05

SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Ivan Vondrák

JESENICE – TÝNEC NAD SÁZAVOU 8:0 (2:0)

Začátek zápasu měli hosté pod kontrolou a nic nenasvědčovalo velkému debaklu. Pětadvacet minut udávali tempo hry, usadili se na domácí půlce, ale nic z toho. Jeseničtí vyčkávali a poprvé zahrozili ve 26. minutě po špatně zahrané standardní situaci hostů, ale sólo ještě Dvořák lapil. Za chvíli již kapituloval, kdy Havelkovu nastřelenou ruku v okolí šestnáctky posoudil rozhodčí jako penaltovou a Pilík se nemýlil  – 1:0. Další trest pro hosty přišel ve 38. minutě, kdy Kadlec potrestal chybu Týnce ve středu hřiště – 2:0.

Do druhého poločasu šli Týnečtí odhodlaní, co nejdříve snížit, ale Stejskal z deseti metrů trefil jen nohy brankáře. A tak přišel třetí gól Jesenice Kratochvílem po rychlém autu. Vzápětí mohl snížit Horký, ale trefil jen tyč z dvaceti metrů a Skalický z dorážky netrefil branku. Hosté sice dál bezúspěšně útočili, ale s přibývajícími góly ve své síti se sesypali a byli rádi, že rozhodčí ukončil zápas za stavu 8:0.

„Máme šest zraněných a na srazu se nás sešlo jen deset, a tak s námi museli jet tři dorostenci, kteří měli dopolední zápas v nohách. Přesto jsme měli v utkání sehrát důstojnější roli. Po čtvrtém gólu jsme ale rezignovali a čekali na konec zápasu,“ povzdechl si kouč Týnce Miroslav Bubeník a poznamenal: „V zápasech nejsme schopni vstřelit branku ani z nevyloženějších šancí a nemáme ani patřičné štěstí jako naši soupeři, kterým šance vytváříme nezodpovědným přístupem v obranné fázi.“

Branky: 55., 62., 74. a 86. V. Kratochvíl, 37. a 87. Kadlec, 28. Pilík (z PK), 66. Kubec. Rozhodčí: Říha.

Týnec nad Sázavou: Dvořák – Stibůrek, Petrášek, F. Kopta, Havelka – Dostál (46. Ch. Kratochvíl), Radačovský, Horký, Skalický – Stejskal, Šejstal.