A tým Sedlec Prčice – FK Týnec nad Sázavou 5:1

Pištěk trefil hattrick a šel střídat

Sedlec-Prčice – V předposledním kole fotbalové I. B třídě si v letním počasí výsledkově poměrně snadno poradil Sedlec-Prčice s Týncem, ale zas tak jednoznačné utkání to nebylo. Týnec přijel v takřka kompletní sestavě, naopak domácích bylo jen dvanáct. Přesto Sedleckoprčičtí díky střelecké potenci a nemohoucnosti týneckých útočníků vysoko vyhráli.

SEDLEC-PRČICE – TÝNEC NAD SÁZAVOU 5:1

V úvodu kombinovali Sedláček s Koblihou, ten podklouzl a nabídl výbornou příležitost pro hostujícího útočníka, ale s jeho střelou si dobře vyběhnuvší Ryšavý poradil. I nadále se zdálo, že mají víc míč na svých kopačkách Týnečtí, ale domácí zlobili rychlými kontry. Do jednoho poslal Pištěk Davídka, jenže ten se kličkou gólmanovi dostal ze střeleckého úhlu a jeho zpětná přihrávka již našla jenom kopačky týneckých obránců. Hosté vyprodukovali do poločasu ještě dvě tutovky, ale pokaždé přestřelili a ani z dalších náznaků a závarů nebyli schopni dát gól. To se ale povedlo na druhé straně Pištěkovi. P. Bouška poslal do vápna průnikovou přihrávku na Davídka, ten si zkušeně zasekl a předložil míč na penaltu nabíhajícímu Pištěkovi, a ten ostrou ranou prostřelil týneckého gólmana – 1:0. Do konce poločasu si domácí podobnou akci zopakovali, na půlce si narazil Raček s Davídkem, prosprintoval až do šestnáctky, zpětnou přihrávkou našel opět dobře nabíhajícího Pištěka, který si již věděl rady – 2:0..

Ve druhém poločase, za velkého parna, tempo hry uvadlo. Hosté trochu vysunuli blok a začali napadat sedleckoprčickou rozehrávku a tak se dostávali pomalu do tlaku. Jenomže ten jakoby se vypařil po třetí brance, když Kobliha centrem z půlky hledal Kubáta, ten využil špatného zpracování týneckého stopera, prodral se přes něj do vápna a mazácky na zadní tyč rozjásal domácí příznivce – 3:0. Aby toho nebylo pro týneckou obranu málo, za chvíli se radovali domácí počtvrté, když se do vápna dostal Tomáš Pištěk a z úhlu překonal soupeřova brankáře. Dokonal tak svůj hattrick a hned šel střídat, jelikož hrál se zraněním holeně. Týnečtí poté vykřesali jiskřičku naděje čtvrthodinu před koncem z penalty V. Vavrekem. Za chvíli ale ve středu hřiště vystihl přihrávku Davídek, potáhl míč až před vápno, kde uvolnil nabíhajícího Račka, jenž přízemní střelou podstřelil týneckého gólmana – 5:1.
Poté už se zápas jen dohrával a všichni hráči byli rádi, že dokončili utkání, hrané ve velkém vedru, ve zdraví.

„Jsem rád, že jsme Týnci vrátili porážku z podzimu, kde jsme měli nejméně brát bod,“ měl radost po výhře trenér Sedlce-Prčice Jindřich Jirousek, jenž po sezoně u týmu kvůli pracovnímu vytížení končí: „Jsem rád, že měli kluci chuť a rozloučili jsme se s našimi fanoušky výhrou.“

„Zasloužená výhra domácích. Náš přístup k utkání byl katastrofální. Bez nasazení, agresivity, vzadu jsme byli moc hodní a vepředu jaloví. S tímto výkonem jsme tak nemohli uspět,“ zlobil se po derby týnecký trenér Miroslav Bubeník.

Branky: 25., 39. a 63. T. Pištěk, 78. Raček, 59. Kubát – 76. V. Vavrek (z PK). Rozhodčí: T. Drábek. Poločas: 2:0.

Sedlec-Prčice: Ryšavý – Kabíček, Sedláček, Kobliha – Raček, P. Bouška, T. Pištěk (J. Bouška), Prchlík – F. Müller, Davídek, Kubát.

Týnec nad Sázavou: Koukol – Petrášek, Klubal, Štamberský, Stibůrek (84. Unger) – Stejskal, Radačovský, D. Kopka, F. Kopta – Horký (70. Skalický), Šejstal (70. V. Vavrek).