A tým FK Týnec n/Sáz. – AFK Kácov 2:1

Horký zachoval pevné nervy při penaltě a udržel Týnec v čele

Týnec nad Sázavou – Fotbalisté Týnce nad Sázavou potvrdili s Kácovem svoji formu i pozici lídra tabulky I. B třídy, skupiny D, když rozhodující gól vstřelil v předposlední minutě Horký z penalty.

Ilustrační foto

TÝNEC NAD SÁZAVOU – KÁCOV 2:1

Dvacet minut trvalo lídrovi tabulky, než se dostal do tempa. Hosté ale hrozili jen střelami ze střední vzdálenosti. Po půlhodině hry vystřídal V. Vavrek zraněného Stejskala a po chvíli pobytu na hřišti se řítil sám na gólmana, ale tísněný těsně minul branku.

Ihned po začátku druhého dějství Týnečtí udeřili, když Stibůrek předložil míč Radačovskému a ten podobně jako v minulém zápase s Neveklovem, rozvlnil střelou ze šestnáctky síť za zády Gabriela. Za chvíli si vybral slabší chvilku brankář Dvořák, když mu míč po dalekonosné střele Vlasáka propadl mezi nohama do sítě – 1:1. Následně mohli domácí rozhodnout, ale Petrášek minul z úhlu branku, Horký si při prvním sóle v poslední fázi ukopl míč a po druhém trefil nohy brankáře Gabriela. Na druhé straně hosté stříleli těsně vedle branky. Když už se zdálo, že zápas bude muset rozhodnout penaltový rozstřel, přišel faul na pronikajícího Horkého a sám postižený rozhodl o třech bodech pro Týnec.

„Kácov nebyl vůbec snadný soupeř, přesto jsme zvítězili zaslouženě. Vytvořili jsme si více brankových příležitostí, ale začínáme mít problémy je gólově řešit,“ dodal po zápase kormidelník Týnce Miroslav Bubeník a poznamenal: „Rozrůstá se nám marodka, i když zraněného Oldu Stejskala nahradil dobře hrající Vojta Vavrek, který svým pohybem dělal průvan v obranných řadách soupeře.“

Branky: 46. Radačovský, 87. Horký (z PK) – 49. Vlasák. Rozhodčí:Bez. Bez karet. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Týnec nad Sázavou: Dvořák – Štamberský, D. Kopta, F. Kopta, Klubal – Petrášek, Radačovský, Kavoň (84. Havelka), J. Stibůrek – Stejskal (30. V. Vavrek), Horký (89. Vosička).