A tým FK Týnec n/S – Miřetice 4:1

Rozhodujícími momenty byly penalty

Týnec nad Sázavou – Fotbalisté Týnce nad Sázavou začali sezonu I. B třídy, skupiny D, velmi dobře, když v okresním derby srazili na kolena Miřetice, které vedl nový trenér Petr Naňák. Hosté navíc dohrávali v deseti bez vyloučeného Zajíce.

Ilustrační fotoFoto: Ivan Vondrák

TÝNEC NAD SÁZAVOU – MIŘETICE 4:1

Po počátečním oťukávání s mírnou převahou domácích se ujal Týnec vedení Rušem po perfektní Petráškově načasované přihrávce za obranu. Ve 22. minutě po rohu hostů podnikli domácí rychlý brejk zakončený střelou D. Kopty po Stejskalově přihrávce, ale míč vyrazil z branky obránce Miřetic. Následně zahrávali domácí čtyři rohové kopy a po posledním se radoval Štamberský z gólu, ale ten nebyl uznán pro jeho ruku.

„V prvním poločase jsme toho moc nepředvedli, byli jsme slabí na míči a zaslouženě prohrávali,“ posteskl si po prvním dějství miřetický kouč Petr Naňák.

Prvním důležitým momentem byla 52. minuta, kdy byl po akci Koptových, otce Davida se synem Filipem, sražen Horký ve vyložené pozici Zajícem. Následovala penalta a vyloučení hostujícího hráče. Penaltu faulovaný sám proměnil – 2:0. Za chvíli ale zahodil vyloženou šanci z malého vápna. „Trefil za brankou svého otce,“ podotkl s úsměvem trenér Týnce Miroslav Bubeník.

Miřetičtí ale nesložili zbraně ani v deseti a do hry je dostal Jenšík, kterému namazal míč při špatné malé domů Skalický a útočník hostů nabídkou nepohrdl – 2:1. „Byl jsem přesvědčen, že jsme se vrátili do utkání,“ věřil miřetický trenér. Navíc mohlo být vzápětí vyrovnáno, protože se po žlutém faulu Štamberského, kopala penalta i na druhé straně „Byl to podobný faul jako u nás, ale my jsme dostali červenou a domácí žlutou. Navíc jsme penaltu neproměnili,“ posteskl si kouč Miřetic. J. Přitasil totiž trefil jen tyč. „Nemyslím si, že to byl stejný zákrok,“ hájil rozhodčího domácí kouč Bubeník a dodal: „Hosté mohli vyrovnat a hodně nám v tu chvíli zatrnulo.“

Závěr již patřil domácím. Skalický nejprve napravil svou chybu při gólu a „angličanem“ zvýšil na 3:1. Účet zápasu uzavřel v samotném závěru Horký, když po pasu od Štamberského obešel i stopera a počtvrté rozvlnil miřetickou síť.

„Z utkání jsem měl obavy, protože jsme v loňském ročníku Miřeticím nedali gól. Tentokrát jsme si výhru zasloužili,“ byl spokojený po zápase týnecký kouč.

„Ve druhém poločase jsem věřil, že se zvedneme, ale následovala červená karta a penalta. Paradoxně jsme poté začali dobře kombinovat a dostávat se do šancí. Po neproměněné penaltě už bylo těžké s utkáním něco udělat,“ podotkl Petr Naňák a poznamenal: „Za naši pasivitu a bojácnost v první půli si Týnec tři body zasloužil.“

Branky: 17. Ruš, 52. (z PK) a 90. Horký, 75. Skalický – 65. Jenšík. ČK: 52. Zajíc (M). Poločas: 1:0.

Týnec nad Sázavou: Koukol – Skalický, Štamberský, Stibůrek, Nikrmajer – Petrášek (70, Klubal), D. Kopta, Radačovský, F. Kopta – Ruš (80. Linhart), Stejskal (46. Horký).