A tým FK Týnec nad Sázavou – Miřetice 3 : 0

TÝNEC NAD SÁZAVOU – MIŘETICE 3:0

Týnečtí začali derby ofenzivně, Stejskal po centru Víška ještě hlavičkoval ze dvou metrů nad, aby za chvíli Víšek zachytil rozehrávku K. Čápa a po sóle překonal Jandáka – 1:0. Domácí ale gól velmi uklidnil a Kopecký mohl srovnat, ale tři úniky ze strany zakončil mimo brankové tyče. A tak přišel v 17. minutě druhý úder Týnce, když pěknou kombinaci zakončil z malého vápna Stejskal. Domácí gól uklidnil a do poločasu mohli přidat třetí gól, ale ránu D. Kopty z 16 metrů vyrazil brankář na roh, Hašek pálil po průniku nad branku a za chvíli z 25 metrů do brankáře, Stejskal z dobré pozice zakončil slabě.
Po přestávce se hrál vlažný fotbal a až v závěru se začalo dík něco před brankami. Hostující Jantač sólo zakončil sólo vedle a Moudrý ze dvou metrů překopl domácí svatyni. Na druhé straně Stejskal a hlavičkující Linhart mířili mimo brankové tyče, aby skóre uzavřel Hašek po pěkném pasu Macha, kličce gólmanovi a zakončení do prázdné branky.

„Rychle jsme dali gól, ale poté usnuli, hosté nedali dvě, tři vyložené šance a tak se mohl zápas vyvíjet jinak. Naštěstí jsme to ustáli a jak jsme dali druhý gól, tak bylo o naší výhře rozhodnuto. Nezahráli jsme moc dobře, ale jsem rád, že máme tři body,“ byl spokojený po zápase hrající kouč Týnce Radek Skála.

„Zaslouženě jsme prohráli,“ zhodnotil stručně derby stoper Miřetic Karel Čáp, jenž měl opět problémy s gólmanem: „Taháme sirky, kdo si vytáhne nejkratší, ten jde chytat. Zase nám to vyšlo, protože, i když jsme prohráli, tak podal Pavel Jandák dobrý výkon.“

Branky: 4. Víšek, 17. Stejskal, 76. Hašek. Rozhodčí: Mareš. ŽK: 1:1.Diváci: 95. Poločas: 2:0.

Týnec: Vašák – Štamberský, Vavrek, D. Kopta, Vosička (64. Mach) – Orsák (81. Souček), Skála (84. Linhart), Hašek, Víšek – Horký (64. Petrášek), Stejskal.

Miřetice: Jandák – Přitasil, P. Čáp, K. Čáp, Macko – Kopecký, Turek, Korejtko (60. Staněk), Jantač, Vondráček – Moudrý.