Týnec nad Sázavou – Ve fotbalové I. B třídě předvedl Týnec nad Sázavou v derby s Jankovem sedmigólovou kanonádu a seslal tak hosty do okresního přeboru.

4.6.2017

SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Ivan Vondrák

TÝNEC NAD SÁZAVOU – JANKOV 7:1

Od začátku derby domácí hosty, kteří obrali v minulém kole o dva body lídra tabulky z Jílové, jasně přehrávali. Již ve 3. minutě se trefil F. Kopta hlavou po rohu Stejskala a odstartoval tak kanonádu Týnce. Do poločasu přidali domácí ještě tři branky. Druhý gól přidal Stejskal po úniku F. Kopty, třetí zásah měl na svědomí F. Kopta, když zakončil kombinaci Petrášek – D. Kopta a Horký. V závěru poločasu uzavřel na 4:0 Horký po nabídce Radačovského. Hosté jen Horčičkou orazítkovali z trestného kopu břevno.

Ve druhém poločase pokračovali domácí ve střeleckém probuzení. Stejskal po kolmici Horkého, V. Vavrek po přihrávce F. Kopty a nakonec Horký po centru V. Vavreka zvýšili již na 7:0. Uzavření zápasu měl na svědomí v 67. minutě jankovský Zach.

„Konečně jsme proměňovali šance po kvalitních kombinacích. Zápas vyzněl jasně pro nás, o čemž svědčí i držení míče 80:20,“ dodal po derby spokojený trenér Týnce Miroslav Bubeník.

To jankovský kormidelník Stanislav Brabenec byl po debaklu samozřejmě smutný. „Byla to z naší strany katastrofa a sestup už máme jistý. Neměli jsme žádnou šanci. Rychle jsme dostali gól a už se to na nás sypalo.“

Branky: 4. a 19. F. Kopta, 13. a 47. Stejskal, 41. a 57. Horký, 55. V. Vavrek – 67. Zach. Rozhodčí: Hurych. Poločas: 4:0.

Týnec nad Sázavou: Koukol – Petrášek (52. Stibůrek), Štamberský, Klubal, Havelka – Stejskal (52. V. Vavrek), D. Kopta, Radačovský, F. Kopta – Horký (70. Skalický), Šejstal (83. Jakub Vavrek).

Jankov: F. Nerad – D. Čermák, V. Nerad (46. Šimánek), Ždych, Mrázek, Balík, Uhliar, Skála, Vrzal, Zach, Horčička (76. M. Čermák).