A tým FK Týnec n/S – Olbramovice 2:1

TÝNEC NAD SÁZAVOU – OLBRAMOVICE 2:1

V Týnci se odehrával šlágr kola a přímý souboj o první místo tabulky. A utkání odpovídalo postavení obou týmů. Hrál se aktivní a poměrně kvalitní fotbal.

V začátku byli lepší domácí, jenže především Horký se činil ve spalování svých velkých šancí. Nebýt toho, tak se domácí dostali do vedení o několik branek a nikdo by se nemohl divit. Nicméně i tak Týnec vsítil brzký gól a byl tak více na koni. Už v 7. minutě se dostal ke střele za vápnem domácí kapitán Stibůrek a trefil se pěkně k tyči – 1:0. Olbramovicům se poté i přes horší vstup do utkání podařilo vyrovnat prakticky z první šance. A gól to byl kuriózní. Hosté se prokombinovali až do vápna, Prégr vystřelil jen do gólmana, ale ten vyrazil míč zpět do střelcovy hlavy, od které se míč odrazil a doskákal do brány – 1:1. Poté se hra opticky vyrovnala a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Hned po změně stran se vykoupil Horký, když se trefil po rohu hlavičkou – 2:1. Jak se nakonec ukázalo, tak to byl gól vítězný. I přes hektický závěr se nikomu z mužstev vyrovnat nepodařilo, i když šance na to byly. Hlavně Týnec mohl některý z brejků proměnit. Po výhře se tak domácí usadili v čele tabulky o tři body.

Branky: 7. J. Stibůrek, 49. J. Horký – 28. D. Prégr. Rozhodčí: Šonský. ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Týnec: Koukol – Petrášek (70. Štambeský), Znamenáček, Stibůrek, Kopta, Horký, Nikrmajer, Kavoň, Skalický (80. Havelka), Unger (59. Krejčí), Povolný.

Olbramovice: M. Malík – Prégr, Rosol, Brdek, Kramný, Hrstka, Karda, Šípek, Štěpánek, Vyskočil, Horčička (72. Vácha).